ücudumuz yürüyen bir su şişesi gibidir. Peki kaslarımızın ne kadarı sudan oluşur? Aslında %75’i… Peki beynimizin? 

Beynimizin yüzde 90’ı, kanımızın yüzde 82’si ve hatta kemiklerimizin yüzde 22’si sudan oluşur. Bu da demek oluyor ki su hayatımızı devam ettirmemiz için vazgeçilmez bir unsur. Su arıtma cihazları modern yaşamın en nitelikli ürün seçeneklerinden biri. Çünkü hayati önem taşıyan suyu çok daha kaliteli ve steril hale getirmemize olanak sağlıyor. Her gün düzenli ve yeterli miktarda sıvı tüketmek zihni güçlendiriyor, bedeni onarıyor ve yaşlanmanın önüne geçiyor. Aç karnına su içerek bu faydaları maksimum hale getirmek de mümkün mü? İşte aç karnına su içmenin yararları…

– Kahvaltı günün en keyifli öğünü… Yemeğe başlamadan önce bir ya da iki bardak su içmeniz toksinlerden kurtulmanızı sağlar. Toksinler vücuda zararlı olan atıklardır ve su içmek metabolizmanızı hızlandırarak atılım sürecini hızlandırır.

– Özellikle sabahları aç karnına su içmenin faydaları oldukça fazla. Çünkü sabah, güne başladığımız zaman dilimidir. Su arıtma cihazları kaliteli su tüketimi için oldukça pratik. Aç karnına içilen bir bardak su bile atık maddelerin idrar yoluyla tahliyesini sağlar. Ayrıca geceden kalan alkol, tütün ve kötü beslenme sonucu oluşan zararlı maddeleri de bedenden uzaklaştırır.

– Aç karnına su içmek kadar önemli olan nedir? Elbette ki suyu kaliteli tüketmek. Çünkü su direkt olarak kana ve dolaşım sistemine dahil olan bir sıvıdır. Bu anlamda su arıtma sistemleri işinizi kolaylaştırır. İyi arıtılmış suyu aç karnına tüketmek lenfatik sistemi nemlendirir. Bu sayede stres hormonu olan kortizoldan sorumlu olan adrenal yorgunluğun önüne geçer.

– Su içmek eklemlerin ve kasların hareketliliği için büyük değer taşır. Vücudunuzun enerjisini alabilmesi için aç karnına su tüketmek önemlidir. Su arıtma sistemleri yoluyla elde edilen suyu güne yayarak içmelisiniz. Özellikle güne spor ve egzersiz yaparak başlayan insanlar antrenman sırasında kaybedecekleri sıvı miktarını dengelemeye dikkat etmelidir.

– İdrar yolu enfeksiyonları pek çok insanın korkulu rüyasıdır. Aç karnına su içmek sistit gibi idrar yolu enfeksiyonlarını engeller. Susuz kaldığınız zaman böbrekleriniz etkilenir ve enfeksiyonlara açık hale gelirsiniz. Yeterli miktarda sıvı almak ise bu enfeksiyonlara yakalanmanızı da onlardan kurtulmanızı da önemli ölçüde kolaylaştırır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir