Su içmenin faydaları konusu hakkında pek çok şey duymuş olabilirsiniz. Su içmek hem fiziksel hem de ruhsal sağlığı olumlu anlamda etkiliyor. Su arıtma cihazları sayesinde ise sıvı tüketimi çok daha keyifli. 

Peki su içmek beyne direkt etki ediyor mu? Beyni hızlandıran seçenekler arasında su içmenin de önemi sayılıyor mu? Su arıtma sistemleri su içme kalitesini artırırken, kişilere de bu konuda önemli görevler düşüyor. Belli telefon uygulamaları ya da not kağıtlarıyla bile olsa gün içinde dengeli su tüketimini hatırlamak oldukça önemli. Peki su içmenin beyne faydaları neler? Sizler için derledik…

– Su arıtma cihazları sayesinde elde ettiğiniz bir şişe suyu mutlaka yanınızda taşımalısınız. Bu sayede ne mi olacak? Kendinizi bardak bardak su içmeye zorlamak yerine susadığınız her an direkt olarak sıvıya erişebileceksiniz. Bu küçük günlük çaba oldukça kıymetli. Çünkü beyin enerjiye en çok ihtiyaç duyan organ. Su arıtma sistemleri aracılığıyla sağlanan steril su, yüzde 75’i sudan oluşan beyin için hayati değer taşıyor. Beynin işleyişini sağlıklı bir biçimde devam ettirebilmesi için bu sıradan gibi görünen değerli besine ihtiyacı var.

– Mühim olan tek seferde değil, güne yayarak su içmektir. Gün boyunca su içmeye devam etmek bütün organları korur. Su arıtma cihazları yoluyla nitelikli su elde ederek sıvı tükettiğinizde, konsantrasyonunuz artar. Ders çalışırken, toplantılara katılırken ya da bir şeylerle ilgilenirken çok daha verimli olursunuz. Steril olmayan sular yerine arıtılmış su tercih etmek hafızanızın çevikliğini artırır. Uyarıcılara daha hızlı ve etkin şekilde tepki vermeniz kolaylaşır.

– Su içmek beyindeki kan akışını arttırır. Peki bu neye yol açar? Beyninizin daha iyi oksijen almasına ve nem oranının yükselmesine… Böylece beyniniz yatışır. Su arıtma sayesinde hijyenik sıvı tüketimi yaparak beyninizin temel dengesini koruyabilirsiniz. Bunu başarmak daha konforlu şekilde uyumanıza da yardımcı olur.

– Yeterli miktarda sıvı alımı hafızanızı güçlendirir. Ders çalışmaya mı ihtiyacınız var? Önemli bir sunuma mı hazırlanıyorsunuz? Bilişsel çevikliğinizin kuvvetlenmesi ve daha rahat ezber yapabilmek için su arıtma cihazlarından elde edilen nitelikli su tüketimi hatıralarınızı daha kalıcı kılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir