İnsan yaşamının vazgeçilmez unsuru… Çağlar boyunca peşinden koşulan kaynak… Elbette yaşamın en temel parçası olan sudan söz ediyoruz. 

 İnsan yaşamının temel yapı taşı olan suyu su arıtma cihazlarından elde etmek ve hijyenik şekilde tüketmek çok önemli. Çünkü yeterli sıvı alımı vücudun dengesini koruyor, cildi güzelleştiriyor ve gözlere ışıltı veriyor. Peki gün içinde çokça tükettiğimiz, en azından tüketmek zorunda olduğumuzu bildiğimiz suyun yararlarını biliyor muyuz? İşte bir bardak suyun 6 ilginç faydası…

1. Su antioksidan özelliğine sahiptir. Gün içerisinde hatırlayıp içtiğiniz bir bardak su bile vücudunuzdaki zararlı atıklardan kurtulmanıza yardımcı olur. Vücut sistemini dengeye sokar ve bedenin işleyişini daha düzenli hâle getirir. Vücut içerisinde pek çok farklı bölgede zehirli atıklar mevcuttur. Hem yemeklerin kalıntıları hem de vücudun kendisinde yer alan bu toksinler su sayesinde çok daha rahat bir biçimde dışarı atılır. Bir bardak suyun gücünü küçümsememek şart.

2. Bir bardak su tüketmek vücudun stres düzeyini dengeler. Beyin içerisinde yer alan düşünme ve yönlendirme gibi unsurlara enerji sağlar. Bu sayede zihnin çok daha esnek ve sağlıklı bir biçimde çalışmasına destek olur. Stresli olduğunuzda su arıtma sistemlerinden elde edilmiş bir bardak su içmek, vücuda sakinleştirici bir etki sunar.

3. Cildinizi güzelleştirmek ister misiniz? O hâlde sizi bir bardak suyun yanına alalım. Çünkü su vücudun nem oranını içten dışa olacak şekilde karşılar. Daha yumuşak bir cilde sahip olmanızı kolaylaştırır.

4. Kadınların regl döneminde yaşadıkları ağrı sorunları için su önemli bir yardımcıdır. Regl öncesi içilen su vücudun stres yükünü hafifleteceği için regl ağrılarını gevşetir.

5. Dikkat yetersizliği yaşayan çocuklarınıza bir bardak su içirin. Özellikle ders çalıştıkları süreçte dikkatlerinin önemli ölçüde toparlandığına şahit olacaksınız. Su beynin işleyişini de hızlandırdığı için derslerinde daha başarılı olmaları mümkün.

6. Alkol ya da kafein içerikli ürünler tükettiğiniz günün sonrasında vücut bağımlılık etkisi yaşar. Bu tür sorunları ve dehidrasyon durumunu ortadan kaldırmak için bir bardak suyun mucizevi gücünden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir