Su içmek günlük yaşamın vazgeçilmez unsurlarından biri. Peki neden yeterli olarak tüketmiyoruz? Bazen unuturuz, bazen üşeniriz, fakat ne olursa olsun bol su tüketmemiz gerektiğini biliriz.

Hele ki su, arıtma cihazlarından elde edilerek nitelikli hale geliyorsa çok daha faydalıdır. Suyun faydalı olması için doğru yöntem nedir? Elbette onu farklı şekillerde tüketmek ve üşenmemek. Örneğin detoks suyu… Su arıtma cihazlarından alınan su detoks işlemi için hazır hale getirildiğinde yağ yakmanıza yardımcı olur. Detoks ne işe yarar? Kısaca toksinleri atma sürecinizi hızlandırarak cildinizin ve saçlarınızın da parıldamasını sağlar. Detoks suyu hazırlamak ise büyük bir özen ister. Belli başlı püf noktaları sayesinde bu işi daha kolay bir hale getirmek mümkün. Arıtılmış su kullanarak tüketeceğiniz sıvıyı daha nitelikli hâle getirmeniz de önemli. Detoks suyu nasıl hazırlanır? Gelin birlikte öğrenelim…

Yağ yakıcı detoks sularını tercih ediyorsanız amacınız fazla kilolarınızdan kurtulmak mı? Bu tür tarifleri uygularken istikrarlı olmaya ve su arıtma cihazlarından elde edilen nitelikli sular tüketmeye dikkat etmelisiniz. Yağ yakıcı detoks suyu hazırlamak için bir adet limonun suyunu iyice sıkın. Daha sonra bir bardak su ve iki çay kaşığı elma sirkesi ile karıştırın. Bütün malzemeler harmanlandıktan sonra sabahları uyandığınızda ve akşam yemeklerinden en az bir saat önce bu karışımı tüketin. Yağ yakımınız hızlanacak ve kilolarınızdan kurtulma süreciniz başlamış olacak. Özellikle göbek bölgenizde oluşan yağlanma konusunda detoks suları önemli bir yardımcıdır. Önemli olan püf noktası ise arıtma cihazlarından elde edilen suyu kullanmak ve bir uzmandan yardım alarak kişiye özel program hazırlamaktır.

Tarçının faydalarından haberdar mısınız? Tarçın, yağ yakıcı etkisi olan besinlerden biridir. Özellikle elma ve tarçın birleştiği zaman elmanın içerisinde yer alan aktioksidan ve tarçının yağ yakıcı etkisi mükemmel bir güç oluşturur. Bu tür bir detoks suyu hazırlamak için bir bardak suyun içine bir adet elmayı dilimleyin ya da rendeleyin. Karışımınıza üç adet çubuk tarçın ekleyin ve en az 15 dakika bekletin. Bu detoks suyunu yemeklerden en az bir saat önce aç karnına tüketmeye özen gösterin. Böylece vücutta biriken toksinler ve ağır metallerden kurtularak daha zinde bir his yakalarsınız. Su arıtma sistemi çağımızın en büyük kolaylığıdır. Kaliteli su tüketimiyle kilolarınızdan kurtulurken hızlanan metabolizmanız sayesinde canlanan saçlarınızın ve cildinizin de keyfine varmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir