Su içtiğimiz zaman vücudumuz, sağlığımız, cildimiz, saçlarımız ve hatta ruh halimiz yenilenir. Bu noktada önemli olan şey nedir? Suyun steril ve hijyenik olması… 

Su arıtma cihazları, günümüzde yaşanan su ihtiyacını en sağlıklı biçimde karşılar. Bazen iyi hissetmek için, bazen kafamızı toplamak için, bazen de sadece sağlıklı olmak için bol su tüketmemiz şart. Sağlık söz konusu olunca fazla kilolardan bahsetmemek imkansız. Zaman içinde alınan kilolar önce görsel imajı, ardından sağlığı olumsuz yönde etkiler. Kişi bu döngüye girdiği anda ne yapacağı konusunda kararsız kalır ve farklı diyet seçeneklerine yönelir. Esas olan, doktor kontrolünde yapılan çalışmalardır. Su içmek ise, hangi diyet yapılırsa yapılsın, kilo verme yolculuğundaki en önemli yardımcılardan biridir.

Su arıtma cihazlarından elde edilen nitelikli su, metabolizmanın daha düzenli çalışmasını sağlar. Bu sayede kişi daha sağlıklı bir forma kavuşur. Aynı şekilde bol su içmek de fazla kiloların düşmanlarından biridir. Çünkü su tüketmek iştahı kapatır ve kişinin ihtiyacından fazla besin tüketmesinin önüne geçer. Bu sayede bir bardak su içtikten sonra en acil açlık krizlerinin bile hafiflediği ve ertelendiği görülür. Vücuttaki toksinleri hızlıca yok eden su, arıtılmış olarak tüketildiğinde daha sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralar. Ayrıca mükemmel bir odaklanma gücü ve moral hissi sağladığı için diyetinize daha sıkı kollarla sarılmanıza da yardımcı olur.

Tazelenme ve canlanmanın en önemli adımı olan suyu kilo verme sürecinizde özenle kullanıyor musunuz? Güne yayarak sudan maksimum verim alıyor musunuz? Su diyet sürecinde kişinin en sağlıklı dostudur. Günde minimum 8 bardak su tüketmek vücuttaki yağların hızla parçalanmasını mümkün kılar. Suyu sıcak olarak tüketmek ise bu yolda önemli püf noktalarından biridir. Ayrıca limonlu suyun de gücünü hafife almamak lazım. Sabah uyandığınız zaman derin bir nefes alın, bir bardak suya limon ekleyin ve yavaş yavaş tüketin. Suyunuzun su arıtma cihazından elde edilmiş olmasına dikkat edin. Bu yöntem hem detoks etkisi yaratır hem de yağların parçalanma sürecini hızlandırarak kilo vermenizi kolaylaştırır. Depresyona girme sürecinin bile önüne geçen su, arıtma cihazları tarafından elde edildiğinde kalite kazanır. Peki bu neden önemlidir? Çünkü su vücudumuzdaki hücrelere hiç ara vermeksizin besin ve oksijen taşıma etkisine sahiptir. Gün içinde minimum 2 litre su tüketmek bu yüzden oldukça değerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir