Suyun insan bedeni üzerindeki marifetlerini bilmeyen, duymayan kalmadı. Herkes gün içinde elinde bir şişe ya da bardak içindeki suyla gezerek biraz da ruhsal açıdan motivasyon sağlıyor. 

Çünkü steril su tüketimi, bünyeyi tepeden tırnağa yenileme gücüne sahip. Su içtiğimiz zaman hem sağlığımız hem cildimiz hem de ruh halimiz onarılır. Bazen sağlıklı hissetmek bazen de yalnızca kendimizi iyi hissetmek için bir bardak su tüketebiliriz. Suyun faydaları ise saymakla bitmiyor… Sağlıklı su tüketiyor olmak size neler mi sağlar? Hatırlayalım:

1- Cildiniz bir ayna berraklığı ile parlar. Cilt içeriden desteklendiği için naturel bir ışıltı kazanır ve kendinizi çok daha canlı hissedersiniz.

2- Zayıflamak istiyorsanız suyun mucizevi gücüne başvurmalısınız. Çünkü az miktarda su tüketmek bile açlığınızı hafifletecektir.

3- Vücuttaki toksinler kısa ve uzun vadede yıpratıcıdır. Sağlıklı su tüketimi, bu toksinleri vücuttan atmanıza yardımcı olur.

4- Konsantrasyon probleminizi çözer, istediğiniz her konuya en iyi şekilde odaklanmanızı sağlar. Çünkü beyin önemli miktarda sudan oluşur ve beyindeki hücre yenilenmesinin optimum seviyede tutulması hayati önem taşır.

5- Depresyona girmenizi önler. Bu sizi şaşırttı mı? Şaşırtıcı olsa da suyun depresyon belirtilerinin önüne geçtiği ve iyileştirdiği bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçek.

6- Heyecanlı anlarınızda sakinleştirici gücü vardır. Elleriniz terlerken ve kalbiniz hızla çarparken bir bardak su içmek kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

7- Suyun içindeki mineraller insan vücudundaki hücrelere oksijen ve besin taşıma etkisine sahiptir. Dolayısıyla vücudu yenileme özelliği mevcuttur.

8- Yorgunluğu geçirmekte muhteşem bir etkiye sahiptir. Kendinizi bitkin hissettiğiniz zamanlarda bir bardak su içmek, canlanmanızı sağlar.

9- Vücutta oluşan ve ödem olarak adlandırılan şişkinlik hali yiyecek ve içecekler ile birlikte tükettiğimiz tuz ve şekerden kaynaklanır. Günde en az iki litre su içmek vücuttan ödem atılmasını kolaylaştırır.

10- Vücudumuzda adeta bir arıtma sistemi görevi görerek toksinleri uzaklaştıran, zararlı tüm maddelerin olumsuz etkilerinden korunmamızı sağlayan organ böbrektir. Yeterli miktarda su tüketimi böbreklerin yükünü azaltarak daha verimli çalışmasını sağlarken, böbrek taşı oluşumunu engellemeye yardımcı olarak sağlıklı yaşam biçiminizi destekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir