Su tüm canlılar için vazgeçilmez bir ihtiyaç kaynağıdır. İnsanlık tarihi göstermiştir ki; medeniyetler sulak yerlerde kurulmuştur, insanlar suya daima yakın olmak istemiştir. 

Dolayısıyla su, insan bedeni için karşı konulmaz bir besin maddesidir. Fakat en önemlisi de çocuklar, gelişim döneminde oldukları için sağlıklı suya herkesten daha fazla ihtiyaç duyar. Zira gelişim döneminde vücuda yerleşen tüm zararlı ya da faydalı maddeler, gelecekte onları önemli ölçüde etkileyecektir.

Çocukların günlük sıvı ihtiyacını yeterli düzeyde karşılamak çok önemlidir. Su mutlaka yemekle ya da ek bir gıda ile birlikte alınmalıdır diye bir kural yoktur. İnsan midesi besin sindirimi için sıvıya ihtiyaç duysa da, su saf yapısıyla yalnız başına da güvenle kullanılabilir. Fakat günümüzde çevre kirliliği, sanayileşme ve daha pek çok etkene bağlı olarak temiz su oranı gittikçe azalmaktadır. Tüketiciler steril su arayışına girmekte ve çoğu zaman temiz sanılan zararlı seçeneklere yönelmektedir. Şişelenmiş sular bekletilme süreleri ve bulunduruldukları kapların hijyen seviyesi nedeniyle her zaman en ideal alternatif değildir. İçme suyuna sürekli olarak ücret ödemek de bütçeyi oldukça sarsan ve zedeleyen bir durumdur.

Çocukların yalnızca susadıklarında değil, her zaman yeterince su içtiklerinden emin olmalısınız. Zira çocukların beyni önemli ölçüde suya ihtiyaç duyar. Yetersiz ve sağlıksız su tüketmeleri ise beyin fonksiyonlarını yerine getirememelerine neden olur. Çocukların kemik yapılarının zamanından önce sertleşmesi gibi sorunlara yol açar ve gelecek nesillerin sağlığını kaybetmesi riski doğar. Sağlıksız sular; içerdikleri aşırı kireç ile çocuklarda gelişim bozukluklarına sebep olurken, yetişkinlerde romatizmal hastalıklara kadar ulaşabilen sonuçlar yaratır. Özellikle bebeklerde anne sütünden sonra gelen en değerli besin olan su, mutlaka steril biçimde temin edilmelidir. Güvenilir ve sertifika sahibi işletmelerden edineceğiniz su arıtma cihazları, sizi ve sevdiklerinizi uzun yıllar güvenle koruyacaktır.

Yüksek pH seviyesine sahip alkali su ile metabolizmayı hızlandırır, yaşlanmayı geciktirerek hücre yenilenmesini destekler. Anne karnında doğmaya hazırlanan bir bebek, amniyotik ortam adı verilen yüksek pH seviyesine sahip bir su kütlesinin içinde gelişir. Bu mucizevi durum alkali su içmenin faydalarının asla tesadüf olmadığının en önemli göstergesidir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir