Suyun insan bedeni için dillere destan faydalarını duymayan kalmadı. Pek çok yerde günde en az 2 litre su içilmesi gerektiği yazıyor. 

Tabiki bu suyun steril ve güvenilir olmasının da sağlıktaki payı büyük. Yemekten önce, yemekten sonra, duştan önce ya da spordan sonra diye uzayıp giden bir liste var. Bizi susatan neden her ne olursa olsun, suyun mucizevi faydaları asırlardır değişmiyor. Peki suyun ısısının da sağlık üzerinde etkili olduğunu biliyor muydunuz? Ilık ya da sıcak su içerek vücudunuz üzerinde mükemmel bir sağlık çalışması gerçekleştirebilirsiniz. Ne gibi mi?

– Fazla kilosu olduğunu düşünen insanlardansanız, su zaten en yakın dostunuzdur. Fakat daha da faydalı olan şey suyu sıcak tüketmektir. İçine sıkacağınız bir dilim limon ise işinizi iyice kolaylaştırır. Çünkü sıcak su bedeninizdeki yağ dokularını parçalayarak kilo verme sürecinizi hızlandırır.

– Kış aylarında burun akıntısı ve boğaz ağrısıyla büyük bir savaş veririz. Hatta kimi hassas bünyeler bu sorunu yazın bile yaşar. Bu aşamada sıvı tüketimi hayati önem taşır. Fakat tüketeceğiniz bir bardak sıcak su, balgamın kolayca çözülmesini ve vücuttan atılmasını hızlandırır. Böylece boğazınız rahatlar ve burun tıkanıklığınız da asgari seviyeye iner. Kısacası sıcak su, boğaz rahatsızlıkları için ideal bir tedavidir. Tabii sıcaklık seviyesini doğru ayarlamak şartıyla…

– Detoks uğruna nice paralar saçılır, cüzdanların canı yanar. Çünkü her insan vücudundaki zararlı atıklardan kurtulmak ister. Bu anlamda sıcak su imdadınıza yetişiyor! Çünkü sıcak su, vücut ısınızı yükselterek terlemeyi kolaylaştırır. Sonucunda ise detoks işlemi gerçekleşir ve zararlı maddeler vücuttan atılır. Bu yöntemde yine limonun faydalarından yararlanabilirsiniz.

– Sıcak su içmek tüm vücudu onarır. Saçlarınız daha yumuşak ve parlak hale gelir. Sadece ışıldayan saçlar mı? Cildiniz de bebeksi bir pürüzsüzlüğe kavuşur. Çünkü sıcak su, sivilcelere neden olan rahatsızlıkları ortadan kaldırır.

Suyu, ama en önemlisi de sıcak suyu hayatınızda tutmanızda büyük fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir