Günümüzde dünya nüfusu geçmişe göre çok daha hızlı biçimde artış gösteriyor. Yeni nesil hızla ilerlerken, eski kuşağın sağlık problemleri de giderek önem kazanıyor.

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre 65 yaş ve üzeri olan tüm bireyler yaşlı kategorisine dahil. Elbette ki temelde yaşlılık; vücut fonksiyonlarına ve yaşam düzenine bağlı olarak şekilleniyor. Yaşlılığı yavaşlatmanın ve hiç olmazsa olumsuz etkilerini azaltmanın yolu ise steril ve kaliteli, mineral açısından zengin ve yüksek pH seviyesine sahip alkali su tüketiminden geçiyor.

Yaşlılık sürecine giren her insanın bedenindeki hücre yenilenmesi sürati ile birlikte su yüzdesi azalma gösterir. Pek çok kronik hastalık, vücuttaki su oranının düşmesi sebebiyle ortaya çıkar. Damarlarda dolaşan kandan, beyindeki faaliyetlere kadar her organ suya önemli ölçüde ihtiyaç duyar. Fakat daha da önemli olan, steril su tüketimidir. Çünkü sağlıksız sular genç bireylerde bile ciddi rahatsızlıklar yaratırken, yaşlılarda geri dönülmez sonuçlar doğurması kaçınılmaz olacaktır. Yaşlılık döneminde kişilerin susama hissi de azalacağı için, su tüketimi giderek aşağı seviyelere iner. Oysa ki rahatsızlıkların ortaya çıktığı, ilaç kullanımının arttığı ve bedensel fonksiyonların yavaşladığı bu dönemde; su en etkili tedavi destek yönetimi olup, tüketilen suyun kalitesi ise hayati derecede önem taşımaya başlar.

Vücut steril su tüketemediğinde kan yoğunlaşmaya başlar ve akışkanlığı azalır. Bu olumsuz durumun sonucunda damarda tıkanıklıklar oluşur, oksijen kaybı yaşanır ve hormonlarda dengesizlik meydana gelir. Steril su tüketmeme sorunu tüm hastalıkların merkezine yerleşebilecek kadar güçlü bir sebeptir. Aynı şekilde yaşlılar sindirim sisteminde de problem yaşarlar ve bu anlamda su en etkili ihtiyaçtır.

İnsan bedeni, yaş ilerledikçe cilt elastikiyetini kaybetme özelliği taşımaya başlar. Ayrıca unutkanlık gibi belli başlı rahatsızlıklarda su tüketiminin önüne geçen engellerdir. Bu tür sorunlar yaşlıların su tüketimini engeller. Oysa ki yaşlılık sürecine giren herkes günde en az 2 litre steril ve yüksek pH seviyesinde su tüketmelidir. Steril su ihtiyacınızı Watergurme’nin kaliteli, uzun ömürlü ve güvenli su arıtma cihazlarıyla karşılayabilirsiniz. Sevdiklerinizle geçireceğiniz sağlıklı ve uzun bir ömür mümkün…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir