İnsan vücudu ilginç özellikleri ve donanımı ile bilim dünyasını oldukça şaşırtmaktadır. Bu özelliklerden en önemlisi ise insan vücudunun önemli bir kısmının sudan oluşmasıdır. 

 İnsan kanının %93 gibi ciddi bir kısmı sudan ibarettir ve su insan hayatında oldukça önemlidir. Vücudumuzun bir makine gibi çalıştığını düşünürsek, yeterli suyu alamayan makinede problemler çıkmasının kaçınılmaz olacağını da saptayabiliriz. Yetişkin bir insanın günde alması gereken su miktarı ortalama iki litredir. Vücudumuza aldığımız suyun steril ve güvenli olma kriterleri tam da bu noktada önem kazanır. Temiz su, vücudun dengesini koruyup sorunları onarır. Kirli su ise, vücudun düzenli işleyişini bozarak rahatsızlıklara neden olur. 

Gelişen dünyada pek çok farklı etken kullandığımız suların kirlenmesine ve geri dönüşümünün zorlaşmasına sebebiyet vermiştir. Makineleşme, sanayi, tarım ilaçları, şehirlerin betonlaşması gibi pek çok durum sağlıklı suları bizden alıp kuraklığı hayatımıza getirmiştir. Dolayısıyla özellikle şehir yaşamında temiz suya ulaşmak çok önemlidir. Ambalajlı sular bir seçenek gibi görünse de hijyenik koşullarda üretilmemiş olma riski her zaman geçerlidir. Ayrıca damacana sulardaki plastikle temas ve bekletilme süreleri de uzun vadede ciddi hasarlara yol açabilen etkenlerdir. Bu noktada ise su arıtma cihazları devreye girer ve insanların bu ciddi probleminde imdadına yetişir. 

Su arıtma cihazlarında bulunan ters ozmos özelliği doğadaki ozmos olayından esinlenilerek teknoloji sayesinde hayata geçirilmiştir. Yarı geçirgen membran, suyu pek çok farklı aşamadan geçirerek sağlıklı hale getirir. Suyun içerisindeki zararlı bakteriler, tuzlar, ağır metaller, virüsler, tortu ve daha pek çok partikül kolayca ayrışır. Bu sayede su saf haline dönerek insan sağlığına olumlu şekilde etki etmeyi sürdürür. Su arıtma cihazları pek çok farklı aşamadan oluşur ve her bir filtre farklı partikülleri ayrıştırır. Bu filtrelerin her birinde giderek küçülen maddeler sudan temizlenir ve su hayat kazanır. Su arıtma cihazı alırken filtrelerin temizlenebilir olmasına ve güvenilir yerlerden temin ettiğiniz konusunda emin olmaya dikkat etmelisiniz. Su arıtma cihazları sayesinde pratik, steril ve uygun fiyata suyu uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir