ok su içmek aynı anda kaç şeyi etkiler? Gözlere, beyne ve kana direkt olarak ulaşan su kaslara da etki eder mi? Aslında evet… Yeterli miktarda sıvı tüketimi, sağlığınız için yapılabilecek en pratik ve kolay şeylerden biridir. Su arıtma cihazı teknolojisi, nitelikli suya ulaşma sürecini kolaylaştırıyor. Bakterilerden arındırılan su çok daha steril ve sağlıklı bir form kazanıyor. 

Çok su içmek kasların esnemesini kolaylaştırarak kas sakatlıklarının yaşanmasını engelliyor. Vücut ağırlığının yaklaşık yüzde 60’ını oluşturan su vücudun tüm sistemini etkiliyor. Su arıtma cihazlarından elde edilen kaliteli su kaslarınız da dahil olmak üzere vücudun her noktasına hızlıca yayılıyor.

Kasların büyük çoğunluğunun sudan oluştuğunu biliyor muydunuz? Kas kramplarının genel olarak sebebi dehidrasyona uğramak, yani susuz kalmaktır. Vücuttaki su seviyesinde yaşanan ufak bir değişiklik bile kas fonksiyonlarına direkt olarak etki edebilir. Su arıtma cihazı yoluyla elde edilen nitelikli suyu kahve ve çaydan bağımsız olarak tüketmelisiniz. Egzersiz öncesinde ve esnasında su kaybına karşı bir şişe suyu yanınızdan eksik etmemelisiniz. Yeterli ve dengeli miktarda su içmek kas ağrılarını hafifletmeye yardımcı olur. Sadece bu kadar mı? Nitelikli su sayesinde kaslarınız esner ve spor hareketlerinizi çok daha konforlu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Su tam olarak vücudumuza nasıl etki eder? Su vücudun her hücresine manyetik enerji sağlar. Bu da kişiye yaşam gücü ve enerjisi olarak döner. Ayrıca su hücre yapısındaki maddeleri birbirine bağlama kuvvetine sahip bir yapıştırıcı görevi görür. Su arıtma cihazı sayesinde kullanılan sağlıklı su kalp ve beyin damarlarındaki pıhtılaşmanın önüne geçer. Ayrıca cildi yumuşattığı için yaşlılık belirtilerinin azalmasına yardımcı olur. Dolayısıyla tüm bu bilgiler ışığında sporcuların kas gelişimi için protein, karbonhidrat ve yağın yanı sıra suya da önemli ölçüde ihtiyacı vardır. Sporcuların böbrek fonksiyonlarını düzenli tutabilmesi nasıl mümkün olur? Elbette ki nitelikli sıvı tüketerek… Bu sayede proteinler daha hızlı emilir ve kaslara taşınır. Vücudun iç temizliğini de sağlayan su ağrıların önlenmesinde yardımcıdır. Susuz yenilen yemeğin sporculara faydası olmayacaktır. Besinlerin yanında su içmek gerçekten çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir